Evin Kira Değerini Düşüren Etmenler

Konut Kira Değeri

Marmaris Gönenç Emlak Evin kira değerini düşüren bazı faktörler bulunduğunu bilmek gerekir açıklamasını yaparak bazı şeyler elinizde uyarısı yaptı. Yatırım amacıyla konut alanlar için en önemli nokta elbette ki yüksek kira geliri elde etmektir. Günümüzde özellikle kredi ile ev sahibi olanların bir çok yüksek kira geliri elde ederek kredilerine bu yolla kapatma yoluna da geçmektedir.

Elbette ki doğru konutun yatırım yapıldığında yüksek kira geliri etme elde etmek mümkün olmaktadır. Ancak konutunun kısa sürede kiralanması bazen mümkün olmayabilir. Hem kısa sürede kiralanacak hem de yüksek kira geliri elde edebilecek konu seçmek gerçekten de zor olmaktadır. Evin kira düzeyini düşüren faktörleri bilmek bu konuda sizlerin konulu seçiminizle yardımcı olacaktır.

En azından empati yapınız. Siz konut kiralayacağınız zaman yaşayacağınız evi nasıl görmek istersiniz? Pis, boyasız, bakımsız, kalitesiz, dışarıdan bakıldığında görsel kirlilik bulunan evin kira değeri herhalde çok yüksek olmaz. Kiralama için bakış, evin girişinden değil, sokaktan, sonra binadan en son evin içinden başlar. Sokak değiştirmek sizin boyununuzu aşar.

Fakat bina için komşularınızla anlaşarak dış cephe boyatılır. Marmaris emlak sektöründe, Belediye bu tip bina kat maliklerine tebliğde bulunarak sen yapmazsan kamu adına Belediye yapacak icra yolu ile bedeli tahsil edilecek uyarısında bulunuyor. Gerekirse kendi binanızı şikayet ediniz. Apartman müşterek alanları merdiven ve sahanliklar kentsoylu olmayanların uyum sorunu nedeniyle pis ve bakımsız. Otomat parasını ödemek istemeyen bununla övünen insanlar olabilir. Anlaşın. Olmadı maliyetine siz katlanın. Sonuçta yaşam sizin. Bu hususlar yapılmadığı taktirde kira değeri ve hatta satış değeri de olumsuz etkilenir. Zaten başa çıkamıyorsanız. Satın gitsin. Daha iyi mevkide, metrajı daha küçük bir evde yaşarsınız. Hem konforlu yaşamınız olur hende evinizin değeri günden güne artarak prim yapar.

Marmaris Haber

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !