Marmaris satılık müstakil ev,köy evleri // Gonenc Emlak

Marmaris Emlak Bülteni,Marmarisbox bu ay için hazırladığı newsletter konusunu köy evleri için seçti. Muğla il hudutları içinde kalan, köy evleri, fiyatlama ve talep genişlemesi ele alınıyor.

Satılık Köy evleri

Marmaris çevresinde bulunan köylerde imar çalışmaları tamamlanmadığı için kaçak yaılaşmanın önüne bir türlü geçilemedi. Bu kaçak yaılaşmanın önlenmesi için, Muğla il hudutları içinde kalan köylerde geçerli olmak üzere, İl Özel İdare, Datça-Bozburun yarımadası için geçerli plan hükümlerine değişikliğe gitti. Geçiş dönemi yapılaşma koşulları kapsamı içinde olan araziler arsa statüsü kazandı.

Böylece kaçak yapılaşmanın önüne kısmen de olsa azaltan etki temin edildi. Yönetmelik değişikliğinin kesin çözüm olmadığını belirtelim. Çünkü kadastro yoluna cephe ön şartı mevcut. Yola cephesi olmayan parseller ne olacak? Burada eşitsiz uygulamadan sözedilebilir.

Köy evleri burada önem kazanıyor. Kazanılmış hak olduğundan, isterse kıyı kenar şerit kapsamında kalsın isterse tarımsal nitelikli alan vb. ilan edilsin, hak geri alınamıyor. Çünkü tapuda tescil edilirken içinde kargir ev belirtilmişse ruhsat sorunu da olmuyor. Bu evleri muhtarlıkdan izin olarak veya tadilat projesini İl Özel İdaresi’nden onaylatarak restore etmek ve günün koşullarına uygun olarak modernize etmek mümkündür. Köy evleri yaşanılan süreçte belirtilen özelliklerden dolayı kendi talebini oluşturarak fiyatlama yapmaktadır.

Gökova bölgesinde özellikle, Ataköy, Çıtlık Köyü Datça bölgesinde Mesudiye, Kızlan Köyü Marmaris bölgesinde Hisarönü Köyü, Orhaniye,Turgut,Selimiye Köyü önemli çekim alanları kohezyon nitelikli Köylerdir. Marmaris’e yakın olması nedeniyle; Hisarönü,Değirmenyanı popülerdir. Selimiye Köyü ise bölgenin parlayan yıldızıdır. Çamlı Köyü son zamanlarda tırmanış trendi yakalaması dikkat çekicidir.

Portföyümüzde belirtilen tüm bölgelerde satılık köy evi ve villa inşaatına legal izin verilen arsalar sunulmaktadır. Köy Evleri Müstakil ev, Selimiye Köy Evleri Bu linklerden detaylı bilgi alabilir ve isteklerinizi, sorularınızı iletebilirsiniz.
Danışmak Kazandırır.

Referans: Sayı 11 Marmarisbox // GONENC EMLAK LTD.ŞTİ

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !